» آموزش نرم افزار Autodesk Land

تاریخ : دی ۱۳, ۱۳۹۰ | نویسنده : جواد عباسی | دسته : جزوهsingleنقشه برداري و عمليات | تعداد بازدید : 9599

قابلیت های نرم افزار لند دسکتاپ

* قابلیت وارد نمودن و ویرایش نقاط
* طراحی و ترسیم انواع قوسها شامل قوسهای دایره ساده،قوس دایره مرکب،قوس کلوتوئید و…
* طراحی پلان مسیر و تشکیل جدول پیاده سازی آن.
* مدیریت قطعات ملکی
* ایجاد مدل رقومی زمین و ترسیم منحنی های میزان.
* مقطع برداری از روی یک سطح
* محاسبه حجم عملیات خاکی بین دو سطح.
* بر چسب گذاری عوارض و…

از انجایی نرم افزار Autodesk Land در محیط Autocad اجرا میشود تمام قابلیت های نرم افزار Autocad را نیز دارد. دو برنامه الحاقی Autodesk civil design و Autodesk Survey که میتوانند پس از نصب برنامه اصلی نصب گردند،توانایی برنامه اصلی را در زمینه اخذ و پردازش داده های نقشهبرداری،راه سازی و محاسبات هیدرولوژی افزایش میدهند.

نرم افزار Civil Design:
امکان ترسیم پروفیل طولی،طراحی خط پروژه،ترسیم مقاطع عرضی،محاسبه احجام عملیات خاکی،ترسیم منحنی بروکنر،طراحی خط لوله و کانال،شیب بندی زمین و محاسبات هیدرولوژی را فراهم می سازد.

نرم افزار Autodesk Survey:

برنامه Autodesk Land Desktop به همراه برنامه Civil Design به عنوان یک ابزار بسیار قوی و دقیق در بین طراحان مسیر، جای خود را باز نموده است. با این وجود این برنامه از لحاظ ترسیم پروفیل طولی دارای محدودیتهایی است و خروجی این برنامه نیاز اکثر کاربران را پاسخگو نیست. از جمله محدودیتهای این برنامه در ترسیم پروفیل طولی میتوان به عدم شیتبندی، عدم ترسیم دیاگرام بروکنر، عدم ترسیم دیاگرام انحنا، عدم نمایش پلها و عدم نمایش بنچ مارکها اشاره نمود. ماکرو PG for ALD 2006 که در محیط Autodesk Land Desktop و کاملاً سازگار با این برنامه توسعه داده شدهاست، این امکان را به کاربر میدهد که بتواند علاوه بر استفاده از کلیه امکانات برنامههای Autodesk Land Desktop و Civil Design، پروفیل طولی مسیر را بطور کامل و با کلیه جزئیات ترسیم نماید. این ماکرو پس از نصب شدن از داخل برنامه Autodesk Land Desktop فراخوانی میشود و امکانات خود را جهت ترسیم پروفیل طولی از طریق یک منو و نوار ابزار در اختیار کاربران قرار میدهد. این ماکرو امکان ترسیم پروفیل طولی با مقیاسهای افقی۱:۲۰۰۰، ۱:۵۰۰۰ و ۱:۱۰۰۰۰(مقیاس قائم به ترتیب برابر بااتودسک لند دسکتاپ – Autodesk Land Desktop Development 1:200، ۱:۵۰۰ و ۱:۱۰۰۰) را با کلیه جزئیات شامل ارتفاع خط زمین، ارتفاع خط پروژه، اختلاف ارتفاع خط زمین و خط پروژه، شماره پیکهها، کیلومتر و هکتومتر، کیلومترهای نقاط بحرانی، دیاگرام انحنا، دیاگرام دور، مشخصات بنچ مارکها، مشخصات پلها، مشخصات خط پروژه (شامل شیب، اختلاف ارتفاع و طول شیب) و مشخصات قوسهای قائم ترسیم میکند و بسته به مقیاس انتخاب شده هر شیت از پروفیل طولی را در یک لایه ترسیم مینماید که شیت مربوطه به راحتی قابل چاپ میباشد. متن فوق به عنوان یک خودآموز جهت آشنایی با نحوه کار با برنامه PG for ALD 2006 نوشته شده است. توجه به این نکته ضروری است که هدف از این متن تنها آشنایی اجمالی با محیط نرمافزار Autodesk Land Desktop و نحوه ترسیم پروفیل طولی با استفاده از برنامه PG for ALD 2006 است و به منظور آشنایی جامع با محیط Autodesk Land Desktop به خوانندگان گرامی توصیه میشود تا به کمک و خودآموزهای نرمافزار Autodesk Land Desktop و Civil Design مراجعه نمایند.

امکان وارد کردن داده های نقشه برداری یرداشت شده از طریق توتال استیشن ها و سایر ابزار جمع آوری داده،سرشکنی انواع پیمایش ها و سرشکنی شبکه های نقشه برداری به روش کمترین مربعات را فراهم می سازد.

DOWNLOAD

 

 • » حجم فایل : مگابایت
 • » نوع فایل :
 • » دسته فایل : جزوهsingleنقشه برداري و عمليات
 • » رمز عبور : www.engplus.ir
 • » فایل مورد نظر در " " قسمت آماده دانلود از لینک زیر می باشد.

۱۵ نظر

 1. با سلام خیلی عالی است.

 2. تشکر از زحمات بی دریغ شما عزیزانم

 3. MAMNON

 4. سلام
  ،
  با تشکر فراوان از شما به خاطر قرار دادن فایلهای آموزشی در سایت

 5. سلام.خیلی ممنون ازمطالب و فایلهای آموزشی

 6. kheili mamnoon az shoma vaghean saite bahali darin

 7. lotfan age mishe amoozeshe atou cad ro ham bezarin

 8. عالیه

 9. در سایت وجود دارد.

 10. لند خیلی خوب بود

 11. خیلی خوبه مرسی

 12. سلام
  آیین نامه های aci (بتنی،فولادی) آمریکا رو به زبان لاتین لازم دارم هر کی میتونه کمکم کنه ممنون میشم.mehdi.khan718@yahoo.com

 13. salam:1 donya mamnon
  hatman age tonestam jobran mikonam

 14. با سلام ، دانلود نمی شود.

 15. سلام با اینکه عضو هستم نمیتوانم دانلود کنم. لطفا مشکل را حل کنید . ممنونم

نظر بگذارید

سوال امنیتی را جواب دهید *